czwartek, 20, wrzesień 2018

Koncert zespołu akordeonowego ze Świebodzina

W dniach 14-15 września 2018r. gościliśmy w naszej szkole zespół akordeonowy VIVA ACCORDION ze Świebodzina. Zespół wziął udział w warsztatach akordeonowych, które poprowadził Pan Krzysztof Naklicki. W piątek odbył się koncert akordeonistów dla publiczności szkolnej. W koncercie wystąpili również uczniowie naszej szkoły: Bartosz Litra z kl. I/4 i Stanisław Garboś z kl. IV/6. Podczas warsztatów akordeoniści indywidualnie i w zespole ćwiczyli repertuar przygotowywany do prezentacji na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie w dniach 27-29 września 2018r.

W skład zespołu VIVA ACCORDION wchodzą absolwenci klasy akordeonu mgr Aliny Plebanek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świebodzinie : Alicja Marcinowska, Witold Gacek, Marcin Gabruk i Mateusz Cejko.

Aktywność zespołu VIVA ACCORDION jest doskonałym przykładem realizowania muzycznych zainteresowań i wykorzystywania wiedzy i umiejętności, jakie młodzi muzycy uzyskali w trakcie nauki w PSM I st. w Świebodzinie. Od wielu lat odbywają się systematyczne spotkania zespołu z Krzysztofem Naklickim - kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem pracującym w PSM I stopnia w Świnoujściu. Utwory Pana Naklickiego stanowią znaczącą część repertuaru zespołu.

Aktywność koncertowa zespołu jest efektem osobistego zaangażowania młodych akordeonistów, wciąż rozwijanej pasji do muzyki i akordeonu oraz - co bardzo ważne - wsparciu finansowemu Burmistrza Świebodzina.

czwartek, 20, wrzesień 2018
bip logo 2